Jak utratit kredit na nepoužívaném čísle? (+ Přehled)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 3. 2015 19:36

Ovšem u O2 je nutné o přeplatek písemně požádat, sami od sebe jej nevrací.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejjara 3. 3. 2015 19:39

Tp je mozne, drive mi ale stacilo zavolat na infolinku.
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod msimcard 3. 3. 2015 21:43

Potvrzuji, že dříve šlo kredit dostat převodem např. na O2 Zero a následně zavolat na infolinku a oni ho poslali složenkou(osobní zkušenost, ale už tak cca 2 roky zpátky) Nevím, jestli nějak nezpřísnili podmínky, ale myslím, že by to mohlo jít i teď.

Jinak mi ještě napadlo - zkoušel někdo použít kredit na mPlatby?
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod redfox1 3. 3. 2015 22:20

Placení kreditem přes mPlatbu (zvláště od O2) téměř nikdo z prodejců nepodporuje, pokud nepočítám ptákoviny typu předplatné MF Dnes, sázení nebo nákup elektronických knih. Však se stačí podívat na seznamy partnerů v PDF, které jsou k dispozici na stránkách operátorů.
Strávil jsem tím celý den a nic použitelného jsem neobjevil.
redfox1
Junior

Odeslat příspěvekod intago 4. 3. 2015 07:13

Vývoj k placení mobilem směřuje, NFC se rozšiřuje: Visa Europe se však nyní chlubí, že podporu HCE v Androidu zavede v průběhu letošního roku na 30 partnerských bank na starém kontinentu a to včetně těch z České republiky Více na MM.
intago
Junior

Odeslat příspěvekod smajlik2 4. 3. 2015 07:15

Jo, m-platby se moc nerozšířili, asi tam jsou moc velké poplatky a obchodníkům se do toho nechce.
Je škoda, že se operátoři nedomluvili a neudělali z každého gsm čísla elektronickou peněženku s možností převádět ten kredit na jiné číslo nebo i na účet do banky samozřejmě za poplatek. Kdyby to bylo rychlé a jednoduché, tak by to mohla být alternativa k platebním kartám, kde by mohl platby přijímat každý.

To NFC je přesně ukázka jak to nedělat, píše se o tom roky a používá to pár nadšenců. Je to moc komplikované a je potřeba novější mobil.
smajlik2
Junior

Odeslat příspěvekod redfox1 4. 3. 2015 09:15

intago: Placení mobilem není automaticky totéž co placení kreditem!
Většina mobilních aplikací jen zprostředkovává převod peněz z bankovního účtu nebo platební karty, což není téma tohoto fóra. Nám jde o to, jak dostat z předplacené karty nevyužitý kredit, pokud možno v peněžní podobě.

Osobně jsem nejvíc nadějí vkládal do společnosti GoPay, kde bych dobil peněženku kreditem a nechal si to poslat na bankovní účet. Jenže podporují jen dobíjení pomocí Premium SMS (50% poplatek), mPlatbou to stále nejde. Když jsem se jich ptal, byla odpověď značně vyhýbavá. Přitom sami mPlatbu jako formu placení obchodníkům zprostředkovávají.

Tipoval bych, že na ně mobilní operátoři vyvíjejí nátlak, aby mPlatbu pro dobíjení GoPay peněženky nezaváděli, protože pak by se lidé konečně mohli dostat ke svým penězům, jen s malou ztrátou. Pokud k tomu nikdo nesebere odvahu, budeme stále v době kamenné.
redfox1
Junior

Odeslat příspěvekod intago 4. 3. 2015 09:32

Vážně je to problém, ale snad se to časem spraví. Naštěstí využiju kredit na MHD, i když místo 20.- budu platit za jídenku 25.-
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Dans15 14. 3. 2015 20:46

Ahoj, mám na předplacence přebytečný kredit a zaujala mě možnost převedení k sázkovce. Můžu se zeptat u jaké to jde? Mám Gorilu mobil
Dans15
Junior

Odeslat příspěvekod Jaroslav.JMK 24. 3. 2015 12:18

Rád bych se zeptal, jestli mi někdo neporadí jak přetavit konto ze sim karty na něco užitečného, popř. z více sim na jednu v síti O2.

Děkuji
-----

T-mobile, několik O2, RWE
Naposledy upravil myšpulín dne 24. 3. 2015 15:23, celkově upraveno 2
Důvod: připojeno ke stávajícímu tématu
Jaroslav.JMK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod msimcard 25. 3. 2015 08:06

Jaroslav.JMK: Nejlépe převést na nulový paušál O2 a nechat si kredit vyplatit složenkou například.
Jinak je spouta dalších možností, jak kredit smysluplně využít. Dají se za to kupovat různá periodika, audioknihy, jízdenky atd.
Sloučení z více sim na jednu nevím, jestli funguje - toto by se mi taky hodilo :-)
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 25. 3. 2015 08:25

msimcard píše:Sloučení z více sim na jednu nevím, jestli funguje - toto by se mi taky hodilo :-)
Nefunguje. Taky by se mi to líbilo
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danarr 25. 3. 2015 08:29

U T-Mobile jo.Podotýkám jen protože v závěru je zmíněn i T-Mobile. Pokud se bavíme u O2 tak je vvšechny převést na minimální paušál a zrušit.
Danarr

Odeslat příspěvekod msimcard 25. 3. 2015 08:36

Danarr: můžeš prosím poradit, jak u TM sloučit kredit z více sim na jednu?
děkuji
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod Danarr 25. 3. 2015 09:51

Zavoláš na linku že chceš vyměnit SIM. Má to jen jeden háček - sločení znamená opravdu sloučení tzn. budeš mít kredit z karty 1+2 na jedné ale budeš mít také už jen jedno číslo - takže pokud nepoužíváš (nebo upřímně se to dělá v případě úmrtí babičky která má na kreditu 2000) tak je to dobrý - pokud potřebuješ jen převést a zachovat obě čísla tak ne ne :)
Danarr

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků