Účtovací intervaly u operátorů (tarifikace)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 28. 4. 2008 13:33

esquire píše:*****: Proč by ti neměli dát podruhé Odepiš?? Teď už můžeš mít Odepišů, kolik chceš.


Jo? To jsem nevěděl. Od kdy to platí?
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 28. 4. 2008 13:42

*****: nebývá to problém, počet Odpepišů se teď už aktivně neřeší :)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Snekac 28. 4. 2008 14:11

Prosba na všechny: Zde řešíme tarifikaci, nikoliv Odepiše, výhodnost nového studentského tarifu apod. Pokud to ale berete z hlediska tarifikace, tak bude vše OK. Jinak nám tu vznikne diskuze "o ničem a o všem".
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedeeMrd 28. 4. 2008 14:49

Omlouvám se. Inu, v prvním svém příspěvku jsem psal opravdu o tarifikaci a ten Odepiš tam jenom tak letmo zmínil... :-)
RedeeMrd
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 28. 4. 2008 20:36

Padla tu zminka, ze vetsinu lidi tarifikace nezajima. Mozna to je pravda ale ja povazuju za hlavni duvod ten, ze vetsina lidi na rodil od nas, ani netusi, ze k nejakemu zhorseni doslo. Operatori se takovymi zmenami zrovna aktivne nechlubi.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ardeth 28. 4. 2008 22:19

bart.homer píše:Plně souhasím s názorem Esquire !!! Vystihuje i to co si myslím já a je škoda, že to samé nebudou vědět ti mladí, kteří se k tomuto tarifu upíší.... 8-S

Ardeth: Ale je to docela markantní rozdíl mezi cenami těch SMS.... :pozor Mladí si třeba napíšou takových 300 SMS měsíčně ( znám to ze své zkušenosti - je to pryč a ani nevím jak ). Když teď nebudu hledět na to, že by některé SMSky šli do sítě O2 kde je to zadarmo, tak při ceně 1,50Kč by to bylo za 450 Kč...A při ceně 1,19Kč je to za 357 Kč. To je rozdíl 93 Kč... :potichu To už je sakra znát...Tak prosím neříkej, že mezi cenami 1,50 a 1,19 je to jen malý rozdíl...Pro studenta i těch necelých sto korun může být dost.... :-P
Teď je jen a jen na těch mladých, aby si spočítali co pro ně bude výhodné jinak by mohli dopadnout, tak jak psal Esquire a celé dva roky přeplácet když u konkurence by to měli levnější... :hm


Paneboze,ale tak snad jsou sms do O2 zdarma ne? Kdyz si vezmes,ze O2 ma 5mil. lidi a znam spoustu mladych lidi co maji pohodu nebo pohodu simple,takze argument,ze do O2 nepisu je nesmysl,stejne tak je nesmysl si porizovat tarif u kteryho nikdo z meho okoli neni...takze to neni rozdil 90kc,ale v praxi to vyjde uplne stejne...ne-li lip...
U me osobne by to vyslo o hodne lip...

Ja teda porad doufam,ze tu O2 zaznamena negativni zpetnou vazbu od potencialnich zakazniku a v lete tu tarifikaci upravi.
Ardeth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr T. 28. 4. 2008 23:27

Tak ještě jednou: tarifikace je na tomhle tarifu největší (pro některé dokonce jediná) nevýhoda. Pro zákazníky. Nevýhoda pro zákazníky = výhoda pro operátora. Za tím účelem ten tarif vymyslel a dobrovolně se té největší výhody sotva zbaví.

Úprav tarifikací směrem k horšímu proběhlo už víc, nepamatuju se, že by se nad nimi v diskuzních fórech někdy jásalo, ale také se nepamatuju, že by někdy operátor na základě toho řekl "Nezlobte se lidi, já jsem to zas tak zle nemyslel, vidím, že z toho nemáte radost, tak já to teda beru zpět".
Petr T.
Junior

Odeslat příspěvekod kamiil 29. 4. 2008 09:58

Myslím že tarif je tak maximálně výhodný pro lidi, kterým je za pár měsíců 27:-) Pár dnů před narozeninami si s tímto tarifem můžou vzít výhodný telefon, v den narozenin jim tento tarif ale bude zrušen, ale telefon zůstává... nemýlím li se, ale je možné, že jo:)
kamiil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radim 29. 4. 2008 10:28

Ty jsi veselá kopa. :mrgreen: Obávám se, že tarif nebude zrušen, nýbrž převeden na jiný, ještě nevýhodnější. Neboj se, že by se O2 dobrovolně vzdal tvých peněz...
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2008 10:30

no tak doufejme, že to tak kamiil myslel ;) jinak by se zaměstnanci O2 přethli uzavírat smlouvy poslední den 26.roku věku :-)

kamiil: zřejmě předpokládám, že bude nadále převeden na tarif SMS...
Naposledy upravil snowboarder dne 29. 4. 2008 10:35, celkově upraveno 1
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radim 29. 4. 2008 10:31

Ardeth píše:Ja teda porad doufam,ze tu O2 zaznamena negativni zpetnou vazbu od potencialnich zakazniku a v lete tu tarifikaci upravi.

Pokud tarifikaci upraví, tak jedině k horšímu, např. 60+90, 60+120 nebo 120+60.
Naposledy upravil jannnn dne 29. 4. 2008 12:42, celkově upraveno 1
Důvod: upraveno, není třeba si nadávat ;-)
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamiil 29. 4. 2008 10:42

snowboarder, radim: jn občas rychleji píšu než přemýšlím :D Jen jsem se do dočetl někde na webu tak jsem to tu nadhodil no:-)
kamiil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snekac 9. 8. 2009 09:13

Vodafone zajímavým způsobem upozorňuje na účtování u konkurence. :-)
http://mobilovinky.blog.mobilmania.cz/2 ... -feroveji/
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Borixeus 18. 7. 2011 17:08

Dámy a pánové, chtěl bych se pokusit sepsat stížnost na "Nepřiměřený majetkový prospěch" našich operátorů a chtěl bych Vás požádat o pomoc.
Vzhledem k tomu, že jsme národ remcalů (zejména u piva) a hlavně poslušných ovcí, dělají si naši operátoři co chtějí a je opravdu málo jedinců, kteří se snaží na to nějak upozornit a zamezit tomu. Chtěl bych to tedy zkusit cestou: "stěžuj si tak dlouho, až dosáhneš svého". Nemám na to sice moc času, ale chvilku jsem pročítal zákony (624/1992 Sb. s odkazem na 526/1990 Sb.) a myslím si, že by se zde dalo o něco opřít. Určitě sem chodí nějací studenti práv, tak bych je chtěl požádat o radu. U zákona 526/1990 Sb. § 2 odst. 5 je definována nepřiměřená cena, kde by měla cena odpovídac ceně obvyklé na trhu, cena obvyklá by se dala napadnout nedostatečnou konkurencí (zneužitím výhodnějšího postavení na trhu) a srovnáním s okolním trhem. Způsob účtování TM a O2 60+60, VDF 60+1 - mezi sebou si účtují 1+1, takže alespoň část propojovacých poplatků by měla být promítnuta s vteřinovou tarifikací. Neopraávněně musím platit něco, co jsem neobjednal, nechtěl anni nevyužil - je to vůbec možné?
Podle §2 odst. 7 a),b) ceny hovorů neodpovídají ekonomicky oprávněným nákladům a přiměřenému zisku a bylo by možné požadovat jejich doložení.
Způsob účtování by měl bý naprosto zřetelný a každý by na to měl být jednoznačně upozorněn, než jejich služby začne využívat. Zjímalo by mě, jak by to dopadlo u cen benzínu, kdyby si pumpaři začly účtovat množství paliva po 0,6 litru, když objektivní dělení je 0,01 litru a natankovaný obsah máte garantovaný na 0,5%.
Zkuste mi někdo, prosím, pomoct s čím by se dalo uspět a o co by se dalo dle zákona opřít. Chtěl bych sepsat stížnost, která bude opřená o legislativu a museli se jí objektivně zabývat. Pak sehnat pár lidí a už si jen stěžovat - operátorům, ČTÚ, vládě, evropě, sousedům, sdružení pro ochranu spotřebitele, ČOIce, prezidentovi atd. atd.
Borixeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Borixeus 19. 8. 2011 11:10

Zapomněj jsem dát kontakt:
borix@seznam.cz
Borixeus
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků